O autorze
Socjoanaliza to grupa badawcza zajmująca się analizą wypowiedzi internautów. Dysponujemy narzędziami pozwalającymi szybko i efektywnie sprawdzić co internauci myślą o danym
wydarzeniu, osobie, zjawisku. Co im się podoba, co najbardziej denerwuje a co chcieliby zmienić. Dzięki temu mamy szybki dostęp do bogatej wiedzy o tym jak społeczeństwo odbiera różne zjawiska i wydarzenia w Polsce. W naTemat będziemy dzielić się analizami dotyczącymi aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

Obcokrajowcy o Polkach: atrakcyjne, interesowne i histeryczne. Analiza komentarzy internetowych.

linkedin.com
Przebadaliśmy komentarze dotyczące Polek zamieszczane na forach, blogach, w komentarzach pod newsami. Zanalizowaliśmy kilkaset komentarzy. Wynika z nich, że Polki postrzegane są przez obcokrajowców jako atrakcyjne i... emocjonalne. A co o Polkach myślą Polacy?

Na początek obcokrajowcy.

Analizowaliśmy głownie fora i komentarze na blogach. Pierwsza pozycja niespecjalnie dziwi. Najczęstszym komentarzem jest ten o urodzie. "Polki są piękne, nie tak wysokie jak Rosjanki ale bardzo seksowne" pisze JamieQ na portalu reddit. "Są o wiele bardziej kobiece od kobiet z zachodniej europie"
Jednak tuż za tą podstawową i dość powierzchowną zaletą wymieniane są wady. Przede wszytkim Polki za często kierują się emocjami. "Jej nastrój może zmienić się w ciągu jednej godziny z super optymistycznego po depresyjne. To jest trudne do przewidzenia" pisze jeden z Internautów. "Kierują się emocjami jak większość kobiet ale Polki pod tym względem są naprawdę zaawansowane" dodaje jego rozmówca.

Wymieniana jest też interesowność Polek. "Nie są jak Rosjanki traktujące pieniądze jako podstawe ale na pewno prędzej czy później będą liczyć na Twoje wsparcie finansowe"

Trzeba też jednak przyznać, że cały czas doceniana jest polska gościnność. "Polki zapraszają do domu i to czasami już na pierwszej randce, gotują obiad, to bardzo miłe"


A co o Polkach sądzą Polacy?Polacy podobnie jak obcokrajowcy doceniają urodę Polek. Tuż za tym stoi ich interesowność ale tutaj często jest to związane z zawodem (przykład komentarza "zostawiła mnie bo nie zarabiam 20 tys."). Co ciekawe emocjonalność Polek o wiele mniej nam przeszkadza niż obcokrajowcom.Socjoanalia.pl to grupa badawcza zajmująca się badaniem komentarzy w Internecie.
Trwa ładowanie komentarzy...