O autorze
Socjoanaliza to grupa badawcza zajmująca się analizą wypowiedzi internautów. Dysponujemy narzędziami pozwalającymi szybko i efektywnie sprawdzić co internauci myślą o danym
wydarzeniu, osobie, zjawisku. Co im się podoba, co najbardziej denerwuje a co chcieliby zmienić. Dzięki temu mamy szybki dostęp do bogatej wiedzy o tym jak społeczeństwo odbiera różne zjawiska i wydarzenia w Polsce. W naTemat będziemy dzielić się analizami dotyczącymi aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

Tusk już nie tak hejtowany? Coraz więcej komentujących chce jego powrotu.

Newsweek.pl
Przeanalizowaliśmy wypowiedzi pojawiające się pod wiadomościami dotyczącymi Donalda Tuska dziś i rok temu. Zmiana jest znacząca.

Pod lupę wzięliśmy tym razem komentarze pojawiające się zarówno na portalach informacyjnych jak i facebooku. Przeanalizowaliśmy łącznie 3510 komentarzy, które podzieliliśmy ze względu na sentyment: pozytywny, neutralny i negatywny.

Sytuacja z 2015 roku. W Polsce Donald Tusk był bardzo silnie krytykowany. Negatywny sentyment wręcz dominował.Obecnie nie tylko zmalał negatywny sentyment do Donalda Tuska. Zauważmy, że dzieje się to bez drastycznej zmiany w sentymencie neutralnym.To jednak nie wszystko.

Z analizowanych komentarzy wyodrębniliśmy też grupę która w jakiś sposób odnosi się do przyszłości Donalda Tuska - konkretnie tego co ma się z nim stać. Jakie są oczekiwania w tym względzie.

W 2015 roku zdecydowana większość chciała, żeby Tusk zniknął lub został pociągnięty do odpowiedzialności.Teraz duży odsetek nie jest zainteresowany przyszłością Tuska, ale trzeba przyznać, że ma on dużą grupę wielbicieli która chciałaby jego powrotu.
Oczywiście pamiętajmy, że badając komentarze w internecie cały czas jesteśmy narażeni na zafałszowanie obrazu poprzez komentarze opłacanych sztabowców. Nasze badanie daje jednak pogląd na pewien trend, który chyba się pojawił

Socjoanaliza.pl to grupa badawcza zajmująca się badaniem komentarzy w Internecie.

Chcesz przeczytać więcej analiz? Polub nas na facebooku
Trwa ładowanie komentarzy...