O autorze
Socjoanaliza to grupa badawcza zajmująca się analizą wypowiedzi internautów. Dysponujemy narzędziami pozwalającymi szybko i efektywnie sprawdzić co internauci myślą o danym
wydarzeniu, osobie, zjawisku. Co im się podoba, co najbardziej denerwuje a co chcieliby zmienić. Dzięki temu mamy szybki dostęp do bogatej wiedzy o tym jak społeczeństwo odbiera różne zjawiska i wydarzenia w Polsce. W naTemat będziemy dzielić się analizami dotyczącymi aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

Polki o polskich facetach: zaniedbani, bez stylu i otyli.

fb.pl
fb.pl fb.pl
A zalety? Szarmanccy (choć czasem do przesady). Analiza wypowiedzi na forach.

W naszej styczniowej analizie zbadaliśmy wypowiedzi Polek na temat Polaków. Jakimi są mężczyznami? Pod lupę wzięliśmy blisko dwa tysiące wypowiedzi na przestrzeni ostatnich lat zawierających frazę "polski mężczyzna" i jej wariacje takie jak "polski facet", "polscy faceci" itp. Potem wypowiedzi te zostały przefiltrowane po to by wziąć pod uwagę tylko te wypowiadane przez kobiety. Na koniec podzieliliśmy je na kategorie: wady, zalety, sentyment.


"Twarze żaby", "Boją się kobiet"

Na początek przedstawmy najczęściej spotykane wypowiedzi. Odnoszą się głównie do wyglądu Polaków. Tutaj ocena jest brutalna.Często podejmowanym tematem jest higiena a raczej jej brak.Nie brak też wypowiedzi o cechach charakteru. Według Polek Polacy boją się kobiet i ich nie rozumieją.
Jak to wszystko wygląda na wykresie?
Jeszcze gorzej sytuacja wygląda jeśli mamy wypowiedź porównawczą. W 85% przypadków polscy faceci wypadają gorzej niż ich koledzy zza granicy (która najczęściej jest tutaj kojarzona z Zachodem).
Odpowiedź facetów

W dyskusji częto też pojawia się odpowiedź przedstawicieli płci męskiej. W większości przypadków mężczyźni nie akceptują żadnego z zarzutów i reagują przerzucaniem oskarżeń. "Nie jesteście lepsze" i "To może wyjedźcie z Polski" to najczęstsze odpowiedzi. Pojawia się też wątek wspomnianej odwagi i rycerskości w stylu "kto was obroni przed muzułmanami".Socjoanaliza.pl to grupa badawcza zajmująca się badaniem komentarzy w Internecie.

Chcesz przeczytać więcej analiz? Czytaj nas na facebooku
Trwa ładowanie komentarzy...